Kilka słów o zakrętarkach

Masowa produkcja napojów wymusza stosowanie maszyn na każdym etapie produkcji. Przy wytwarzaniu 200 000 butelek na dobę wykonywanie pracy ręcznie byłoby niemożliwe i nie ekonomiczne. Stąd do zamykania butelek z napojami gazowanymi, sokami, alkoholem, stosuje się zakręcarki.

Maszyna do zakręcania butelek – czy ma jakieś ograniczenia?

Dostępne w wielu wersjach, od najprostszych, obsługujących na raz jeden pojemnik, aż do skomplikowanych wielogłowicowych. Mogą nakładać zamknięcia zwykłe lub nakrętki z plombą. Niezwykle przydatne w małych browarach, ogromnych zakładach przemysłu spożywczego a nawet medycynie i zakładach chemicznych. Bez problemu założy kapsel plastikowy lub metalowy na butelkę lub szklaną. Zastosowana technologia i wielogłowicowa konstrukcja sprawiają, że jej wydajność może sięgać 10 000 sztuk na godzinę. Zastosowanie stali kwasoodpornej zwiększa żywotność urządzenia. Zakręcarki posiadają przenośnik opakowań oraz zespół pobierający nakrętki. Sprzęgła i regulatory siły pozwalają na dokręcanie ze ściśle zdefiniowanymi parametrami siły i ilości obrotów.

Zakręcarki wyposażone są w układ kontrolny, który sprawdza, czy nie są przepuszczane butelki bez zamknięć. W większych zestawach posiadają rozbudowany układ kontroli oraz panel sterujący. Nowoczesna elektronika i automatyka zapewniają płynną pracę maszyny.

Maszyny do zakręcania butelek mogą być też pomysłem na biznes. Wiele fabryk poszukuje firm posiadających takie maszyny, by nawiązać współpracę, co umożliwia czerpanie korzyści obu stronom. Maszyny są bardzo wydajne, wykonują pracę niemożliwą do wykonania przez człowieka, przede wszystkim znacznie ekonomiczniej jest utrzymać maszynę niż pracowników, którzy by wykonywali taką pracę jak maszyna. Warto wgłębić się w temat i przemyśleć inwestycję w maszyny automatyzujące produkcję, gdyż jest w nich potencjał.

Ten wpis został opublikowany w kategorii maszyny do produkcji i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *