Instalacje odgromowe

burza nad miastem

Technologia poszła w ciągu ostatnich dekad niezwykle mocno do przodu, pozwalając na o wiele większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańcom miast. Burza od dawna nie budzi już realnego strachu o swoje mienie i życie – wszystko to dzięki instalacjom odgromowym w Krakowie, które pozwalają skutecznie chronić budynki przed wyładowaniami atmosferycznymi tego miasta, jak i każdego innego. Jak to działa? Czy instalacje odgromowe są potrzebne?

Nie tylko piorunochron

Popularnie nazywane „piorunochronem” instalacje odgromowe składają się w rzeczywistości z wielu różnych elementów. Przede wszystkim są to zwody sztuczne lub naturalne (czyli specjalnie zamontowane elementy metalowe lub znajdujące się w pobliżu barierki, płoty, które mogą przyjąć na siebie uderzenia piorunów). Instalacje odgromowe wykorzystują przewody odprowadzające (które umożliwiają swobodny przepływ prądu), a także uziom – metalowe elementy w ziemi rozpraszające energię pioruna, która wyjściowo bywa naprawdę wielka.

Bezpieczne miasta

Jeśli w grę wchodzi instalacja odgromowa, to Warszawa jest świetnym przykładem na dobre zabezpieczenie swoich budynków. Nawet gdy nad miastem szaleje dzika burza, budowle są bezpieczne, a każdy trafiający w nie piorun natychmiast jest rozładowany i odprowadzany do ziemi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii przemysł i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *